Masáže tváre, krku, dekoltu

Masáže tváre, krku, dekoltu

Kozmetická masáž tváre, krku, dekoltu

Odborne prevedená masáž plní zo všetkých kozmetických úkonov najlepšie svoje poslanie t.j. odďaľovanie starnutia pleti. Patrí medzi najúčinnejšie prípravky v boji so starnutím pleti tváre. Cieľom kozmetickej masáže nie je ovplyvňovanie svalov ale pôsobenie na všetky tri vrstvy kože a tým zabránenie ochabnutiu jej tonusu a prejavom starnutia.

Účinky kozmetickej masáže:

 • priaznivo pôsobí na nervové zakončenia kože a tým priaznivo ovplyvňuje celú nervovú sústavu. Kozmetická masáž vyžaduje kľudné prostredie. Nepokojné prostredie a hovor sú behom masáže zakázané
 • zlepšuje prekrvenie kože. Zlepšením prísunu kyslíka sa lepšie odplavujú produkty tkaninového metabolizmu, čím sa mierni tiež únava
 • z kožného povrchu sa mechanicky odstraňujú najstaršie rohové bunky (jemná exfoliácia - olupovanie), takže pleť nadobudne mladší vzhľad
 • tlakom masírujúcich prstov sa odstraňujú mazové zátky a uvoľňujú sa vývody potných a mazových žliaz
 • urýchli sa metabolizmus v koži a tým sa znižuje vrstva podkožného tuku
 • ak masáž pôsobí na mimické svaly, odstraňuje sa z nich kyselina mliečna a tým klesá únava
 • špeciálnymi ťahmi sa dá do určitej miery priaznivo oddialiť vytvorenie vrások a jaziev.

Kozmetickú masáž prevádzame:

 • u suchej pleti, normálnej pleti od 25 rokov
 • u zmiešanej a mastnej pleti od 30 rokov

Používame spevňujúce prípravky, ktorými sa snažíme o výživu buniek, spevnenie kolagénových a elastínových vlákien.

Prostredníctvom tejto masáže sa zlepšuje obranyschopnosť, dochádza ku spevneniu kože. Odstraňujú sa stopy únavy. Zlepšuje sa tonus kože. Liftingová masáž sa môže prevádzať aj na pleti s rozšírenými žilkami. Nie je vhodná pre ľudí s vysokým krvným tlakom.

Koža okolo očí je veľmi tenká, má iba štvrtinu hrúbky než ostatná koža na tvári. Je tiež suchšia, nie je tu takmer žiadne podkožné tukové tkanivo a podporné svalstvo a je tu iba minimum mazových a potných žliaz. Napriek tomu sú na ňu kladené veľké nároky. Vonkajšie vplyvy, ako vietor a slnečné žiarenie na týchto partiách zanechávajú viditeľnejšie stopy.

Navyše, s pribúdajúcimi rokmi koža okolo očí stráca svoju pružnosť - objavuje sa čím ďalej tým väčší počet vrások. Tiež stres, nedostatok spánku a nezdravý spôsob života sa rýchlo sa prejavia začervenanými očami, začervenaním okrajov viečok a kruhmi pod očami. Ak sú viečka unavené a opuchnuté, poskytne podráždeným očiam dokonalú úľavu práve mikromasáž očného okolia.

Masáž očného okolia stimuluje a zlepšuje krvný obeh, dobre okysličuje pleť, stimuluje pokožku, jednotlivé nervy a ich zakončenia, aktivuje väčší počet nervov, ovplyvňuje svalstvo, jeho spevnenie, prospieva očiam, uľavuje bolestiam hlavy a problémom dutín, súčasne uvoľňuje psychické napätie.

Účinky mikromasáže:

 • zlepšuje vitalitu tkanív
 • odstraňuje opuchy v oblasti očného okolia spôsobené únavou, pracovnou preťaženosťou, napríklad práca s PC, psychickou záťažou, opakovanými stresmi, poruchami videnia, nenosenie okuliarov a pod.
 • vyhladzuje vrásky
 • spôsobuje regeneráciu

Liftingová masáž

Je vhodná pre zrelú a ochabnutú pleť. Príčinami tvorby vrások je starnutie, dedičnosť a vplyv životného prostredia.

Vrásky vznikajú v dôsledku zmršťovania tukovej vrstvy pod kožou ako aj vysušovanie a rozklad kolagénových vlákien. Tento proces sa prehlbuje nedostatočnou starostlivosťou o pleť, nezdravým spôsobom života. Najlepšia ochrana proti vráskam je rozumné množstvo slnečného žiarenia, krémy proti vráskam.

Mikromasáž očného okolia 5,00 €

Klasická masáž tváre 7,00 €

Masáž dekoltu 7,00 €

Lymfatická masáž 10,00 €

Masáž rúk 5,00 €

Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky