Alginátová maska

Alginátová maska

Kozmetičky a dokonca aj lekári stále hľadajú prírodné látky bohaté na vitamíny a stopové prvky. Hľadáme látky "vhodné na všetko". Hlboko na morskom dne našli rastliny, ktoré spĺňajú všetky požiadavky. Algi - práve o nich hovoríme - sú jedným z najcennejších darov prírody a ich botanický názov je riasy.

Algi je spoločný názov pre skupinu prevažne autotrofných vodných organizmov odlišujúcich sa veľkosťou. Nachádza sa v nej 33000 druhov rias. Tie najväčšie merajúce až niekoľko metrov sa nazývajú morské riasy. Rôzne druhy rias, či už lovené alebo vylovované z morského dna najmä v oblasti Bretónska, sa líšia v zložení a zafarbení.

Algi sa delia na:

obsahujúce pigment rozpúšťajúci v tuku:

Karotenoidy, Fucoxanthin hnedú farbu, nachádza sa v hnedej morskej riase napr. riasa mechúrnatá.

Svetlé riasy obsahujú zeaxantín (žltá farba), B-karotén - oranžová, kantaxantín - oranžová - červená, astaxantin - ružová.

Algi z pigmentmi rozpustnými vo vode tzv. Phycobiliproteins - ktoré absorbujú slnečné svetlo: červené fikokeratyny alebo červené riasy, alebo modré fykocyaniny - sinice.

Bretónci nazývajú algi "chlieb mora". Riasy neobsahujú cholesterol, nemajú tuk, poskytujú telu ľahko stráviteľné bielkoviny, obsahujú veľké množstvo vitamínov a minerálov.

Algi z biologického aspektu

Alginátové riasy žijú v moriach, sladkých Afrických vodách, horúcich prameňoch, kde teplota dosahuje až 45 stupňov celzia. Riasy obsahujú zložky rozpustné v morskej vode, ktoré sú 1000 - 10000 koncentrované.

Algi obsahujú vopdu a mineráli: 24-25% Na, K, Mg, Cu, Zn, Fe, Si.

Algi sa delia na niekoľko druhov medzi ktoré patria:

algi hnedé - Laminaria digitata, Ascophylium nodosum, Fucus spirali, Fucus vesiculosus, Undaria pinnatifida - tieto algi majú najvyššiu koncentráciu jódu, obsahujú vitamín C, E, A a kolagén. Sú silno detoxikačné. Nie sú však drahé.

algi červené - Chondrus crispus, Lithothminium calcareum - obsahuje 84% uhličitanu vápenatého a 11% uhličitanu horečnatého, navyše obsahuje železo, dôležité pre správny rast nechtov, vlasov a pleti.

algi zelené - Ulva lactuta

algi modré - Spirulina maxima - obsahuje 74% čistého proteínu a nazývajú sa riasy pre svaly. Majú spevňujúce vlastnosti. Zber algi sa vykonáva v mesiaci marec a október. Najlepšie algi sú zozbierané v oblastiach čistých morí a oceánov po častých a silných búrkach. Počas búrok dochádza k premiešavaniu vody v oceáne, čím sa stáva vysoko okysličená (pobrežie Británie). Vďaka tomu sú riasy vysoko okysličené, kŕmené a obsahujú veľa živín potrebných pre organizmus vrátane mikro a makroelementov.

Algi môže byť spracované rôznymi spôsobmi. Možno ich sušiť, v prášku, mikronizovať, liofilizovať a získavať extrakt. Algi sa používajú v kozmetike, medicíne, dermatológii, z vnútra aj z vonku na telo.

Komplexné účinky alginátových rias:

proti vráskam

redukcia, vyhladenie vrások, zabránenie vzniku nových

neutralizujú voľné radikály,

redukcia vačkov pod očami, dvojitej brady, vrásky okolo očí

zlepšuje kontúry tváre, liftingové účinky

zlepšuje pleť, sťahuje póry a mnoho iného

bohužiaľ algi sa nesmú používať u ľudí s hypertenziou, alergiou na morské plody, astmatikov, u ľudí, ktorí užívajú antibiotiká a steroidy v dôsledku silnej stimulácie mikrocirkulácie.

ACTIV ponúka alginátové masky značky SYIS:

Vitamínová bomba senzačná univerzálna maska vyrobená na báze rias Laminaria, s najvyšším obsahom prírodného vitamínu C získaného z Aceroly. Pomáha pri boji proti voľným radikálom, ktoré urýchľujú proces starnutia. Podporuje tiež syntézu kolagénu v kožných bunkách a obnovuje prirodzený vzhľad kože.

Maska čistiaco zmatňujúca špeciálne vlastnosti masky sú výsledkom komponentov určených pre mastnú pleť. Maska je komplex alginátov získaných z hnedej riasy. Udržuje a obnovuje prirodzenú rovnováhu pleti a má výživnú hodnotu. Koža je vyčistená a odumreté bunky sú odstránené. To umožňuje lepšie dýchanie a absorbciu živín. Po aplikácii, koža sa stáva pružná a hebká. Póry sú zúžené.

Upokojujúca maska proti akné maska proti akné s protizápalovými a antiseptickými vlastnosťami. Vhodné pre mastnú pleť. Pomáha jej získať rovnováhu vďaka zložkám obsiahnutým v pupeňoch jaseňa.

Mocca kofeinová maska kofeín pomáha ochabnutiu! Kofeínová maska - pleťová maska modelujúca z rias Laminaria s práškovou kávou, má posilňujúce a antioxidačné vlastnosti, ktoré chránia DNA - genetický materiál buniek. Kofeín pomáha k zlepšeniu kontúr tváre.

Liftingujúca maska anty - aging maska na základe rias Laminaria, ktoré pôsobia proti vráskam so zelenou hlinou, ktorá zlepšuje pružnosť pokožky, podporuje tvorbu kolagénu, má relaxačný účinok na napäté svalstvo tváre a pomáha predchádzať mimickým vráskam.

New look maska na základe rias Laminaria s práškovou ryžou a marhuľovou kôstkou. Podporuje regeneráciu buniek tým, že im dodáva potrebné vitamíny. Prášková ryže je používaná pre svoje matujúce vlastnosti, maska je ideálne pre citlivú pokožku okolo očí. Navyše marhuľové kôstky sú bohaté na vitamín E, ktorý pomáha v boji proti starnutiu pleti.

Exotická maska s ananásom a papájou zlupujúca alginátová maska z alginátov hnedej riasy obsahujúce ovocné výťažky z papáje a ananásu. Bromelain je enzým, ktorý má podobný účinok ako ovocné kyseliny ale je oveľa jemnejšia ako AHA a BHA. Dosiahnutý účinok je jemná exfoliácia odumretých kožných buniek. Maska je vhodná pre citlivú pokožku a podporuje bielenie pokožky, odstraňuje škvrny a drobné jazvy po akné.

Maska rozmarínová upokojujúco - relaxačná upokojujúco - relaxačná maska na základe alginátov hnedej riasy, ktorá obsahuje výťažok z pagaštana konského, ktorý pôsobí sťahovaco na cievy. Vďaka obsahu éterických olejov z rozmarínu a levandule pôsobí relaxačne a uvoľňuje. Maska pôsobí aj proti vráskam a proti starnutiu.


Masky:

(Ukľudňujúca, hydratačná, vitalizujúca a sťahujúca) 4,00 €

Maska alginátová 6,00 €

Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky